وصيتنامه شهيد حسن داداشقلي‌زاده

وصيتنامه شهيد حسن داداشقلي‌زاده

« من‌المومنين رجال صدقوا ما وعاهدالله فمنهم من قضي نحبه و منهم من ينظروا ما بدلوا تبديلا »
از مومنين مرداني هستند كه صادقانه به آنچه با خداي خويش عهد بسته بودند وفا كردند پس برخي از آنان شربت شهادت نوشيدند و شهيد شدند و برخي ديگر در انتظار شهادت هستند و تغيير راي ندادند.

   پس از حمد خداي و طلب استغفار از او و برگشت همه به سوي اوست و با سلام و درود بر محمد آل محمد و دورود بر امام امت و رهبر كبير انقلاب اسلامي و همه شهيدان تاريخ از جمله شهيدان محل خودمان و سپاس خداي را كه اين توفيق نصيبم گرديد تا در جبهه حق عليه باطل و نور عليه ظلمت حضور يابم. و دين خود را نسبت به انقلاب و خونهاي ريخته شده ادا كنم. بارالها راضيم به رضاي حق و تسليم به امر تو.

اكنون در حال نوشتن اين وصيتنامه مي‌باشم و ساعت 12 نيمه شب مورخه 20/2/1367 است و ما آماده هستيم تا چند روز ديگر به خط مقدم جبهه برويم. لذا بر خود واجب دانسته چند نكته‌اي به عرضتان برسانم. با توجه به اينكه چند سالي است كه تشكيل خانواده داده و براي امرار معاش زندگي خود از پدر و مادر جدا شده و به شهر رفتم كمتر توانستم به وضع خانواده برسم. همينطور هم به وضع همسر و فرزندانم. از اين وضع هميشه ناراحت بودم و هيچ وقت سعي نكردم از اين مسئوليت خود را رها سازم و در تلاش براي جبران محبتها و زحمات آنها بودم اما موفق نشدم. از همه شما معذرت مي‌خواهم و طلب بخشش دارم از حقي كه بر گردن من داشته‌اند و نتوانستم اين حق خود را ادا كنم ولي اين اطمينان را به پدر و مادر و همسر و فرزندانم و برادران و خواهرانم كه هرگز از ذهن من خارج نشده‌اند و فكر نكنند كه نسبت به آنها بي‌تفاوت بودم. از همه شما بخصوص پدر و مادر طلب بخشش دارم. چرا كه از دست من ناراحتي‌ها ديده‌ايد و هيچوقت نتوانستم كه آنطور كه بايد برايشان رسيدگي لازم را بكنم و درخواستي كه از شما دارم اين است كه فرزندانم را خوب تربيت كنيد و آنها را نسبت به اسلام دلسوز بار آوريد و وقتي كه بزرگ شده‌اند دربارة من حقيقت را برايشان بازگو كنيد و از سرمايه‌هاي من براي پيشرفت علم و دانش و تقوي آنها استفاده كنيد و از كمترين فرصت حداكثر استفاده را جهت پيشرفت بچه‌ها و فراگيري علم و دانش آنها امكانات لازم را به عمل بياوريد و هرگز آنها را فراموش نكنيد چرا كه اين بچه‌ها هستند كه درخت اسلام را آبياري مي‌كنند و مفهوم شهادت و مقام وصل بحق را مي‌فهمند.


از پاي تا سرت همه نور خدا شود  مگر در راه خدا بي پا و سر شوي
 
 نكته آخر اينكه پدر و مادر عزيزم و همسرم از شما تقاضا دارم كه حداكثر صبر را در شهادتم بنمائيد و هرگز در بين كساني كه مفهوم شهادت را نمي‌دانند اظهار ناراحتي و ضعف نكنيد و هميشه خود را خانواده‌ شهيدي بدانيد كه شهادت او، باعث سربلندي و افتخار شما باشد.

   بيائيد حتي براي رضاي خدا هم كه شده ناراحت نباشيد و شكر خداي را بجا آوريد و دعاي خير در دنيا و  آخرت ما باشيد. با آرزوي سلامتي و طول عمر امام عزيزمان و به اميد پيروزي اسلام بر كفر و حق عليه باطل و به اميد تداوم راه خونين شهداي مظلوم اسلام.

        20/2/67   اهواز
        حسن داداشقلي‌زاده

 


يادداشت مدير سايت

Portal Administration 2379096 1937 0.109375 ITShomal.com