وصيتنامه شهيد عبدالحسين حسن‌زاده

وصيتنامه شهيد عبدالحسين حسن‌زاده

ولا تحسبن الذين قتلوا في سبيل‌الله امواتاً بل احياء عند ربهم يرزقون

   بنام خالق و محبوبم خدائيكه جان داد تا عبد و بنده او باشم و با سلام بر مهدي موعود ( عج ) يگانه منجي عالم بشريت و با درود فراوان بر نائب بر حقش امام خميني و با ياد شهيدان گلگون كفن و هميشه جاويد انقلاب اسلامي و به اميد شفاي معلولين و مجروحين و پيروزي نهائي رزمندگان و آزادي اسراء.
   خدمت ملت شهيدپرور ايران سلام، بعد از عرض سلام سلامتي و پيروزي شما ملت مسلمان و قهرمان را در تمام جبهه‌هاي نظامي و اقتصادي از خداوند متعال خواهانم. اي مردم شجاع اين قسمت از كرة زمين، اي امت امام، قامتتان را بلند گيريد و نداي الله‌اكبر خميني رهبر سر دهيد چون كوه استقامت كنيد و لحظه‌اي از امام و ياد خدا غافل نباشيد. در راه دين خدا بكوشيد كه هر چه بكوشيد باز هم كم است.
   آري اي مردم قهرمان ايران، من پاسدارم، پاسداري كه از دشتهاي سرسبز شمال به هواي گرمسير جنوب كشور آمده‌ام كه به جهانيان ثابت كنم كه اسلام فرزنداني دارد كه از مكتبش و از ناموسش دفاع كند. بله پاسدارم، پاسداري كه مي‌خواهد پرچم اسلام را در سراسر جهان به اهتراز درآورد. تا با خون خودم اين مزدوران آمريكائي را بيرون كنم. چون مولاي من علي ( ع ) مي‌فرمايد « ذليل مردان كساني هستند كه بيگانه‌اي بر كوچه و خيابان آنها تاخت و تاز مي‌كند ».
   من هم امروز فرمايشات مولا و صاحبمان ولي‌عصر « عج » و امام امت را تا پاي جان انجام مي‌دهم. چون مكتبي كه شهادت دارد اسارت ندارد. اينجانب با آگاهي كاملي كه به شهادت دارم براي دفاع از اسلام و حيثيت انقلاب اسلامي و دفاع از مملكت اسلامي بر فرمان بزرگ رهبر مسلمانان جهان و مرجع عاليقدر  امام خميني به جبهه حق عليه باطل شتافتم و اميد است كه خون ما نهال تنومند انقلاب اسلامي را بارور كند و شهادت ما موجب آگاهي و رشته فكري جامعه جهاني اسلام گردد. از شما ملت قهرمان مي‌خواهم كه پشتيبان روحانيت مبارز متعهد به اسلام باشيد كه هستيد و به قول امام عزيزمان:
« روحانيت است كه تاكنون اسلام را زنده نگه داشته است » .
   همچنين پيامي كه به جوانان كشور و بخصوص به جوانان محل خودمان كه دارم اين است كه هميشه در جلسه برادران بسيج شركت كنند و همچنين يك نصيحت كه به آنها دارم كه خيلي متوجه رفتار و حركات خود باشند و خصوصاً به طريقه لباس‌پوشي و موي‌سر كه اين سالها خيلي زشت شده است.
   خدمت پدر و مادر و برادران و خواهران و تمامي خويشاوندان و دوستان و آشنايان سلام عرض مي‌كنم. پس از عرض سلام، سلامتي همگي را از درگاه ايزد منان خواهانم.
   پدر و مادر مهربانم شما كه مي‌دانيد خون شهيد درخت تنومند اسلام را آبياري مي‌كند و من هم مي‌خواهم اگر خداي متعال قبول كند خون خود را به پاي اين درخت كه مي‌رود جهانگير شود بريزم. انشاءا... .
   از شما مي‌خواهم دعا كنيد كه اين هدف من بدون ريا باشد تا خداوند منان قبول بفرمايد .
والدين عزيزم انسان بايد يك روزي از اين دنيا برود و چه بهتر است در راه اسلام باشد. من براي خود ننگ ننگ ... مي‌دانم كه مرگ در بستر مرا در آغوش خود فرو ببرد. در حاليكه ما در زماني زندگي مي‌كنيم كه اسلام عزيز محمد ( ص ) شديداً به كمك و ياري ما نياز دارد. در هر حال پدر و مادر مهربانم اگر فرزند خود را از نظر دنيايي از دست داده‌ايد هيچ ناراحت نباشيد. چرا كه از دست دادن دين مقدس اسلام كه آخرين پيامبر خدا آورد از همه اينها مشكلتر است از شما مي‌خواهم كه مرا ببخشيد كه نتوانستم پسري خوبي براي شما باشم. همچنين مرا ببخشيد كه نتوانستم عصاي دست پيري شما بشوم.
   سلامي دوباره بر برادران و خواهرانم مرا ببخشيد كه نتوانستم برادري كه شما مي‌خواهيد براي شما باشم و از شما مي‌خواهم كه اطاعت‌كننده امر امام امت و ولي فقيه باشيد و بخصوص از خواهرانم كه همچون زينب (س) ادامه‌دهندة راه سالار شهيدان و گسترش‌دهنده هدف شهيدان باشيد. همچنين از تمام اعضاي خانواده‌ام و ديگران پوزش مي‌خواهم كه در بين شما نيستم. از من ناراحت نباشيد زيرا كاري جز آنچه مورد رضايت حق بوده است انجام نداده‌ام. اميدوارم ذره‌اي غم و اندوه به خود راه ندهيد زيرا آنكس كه به من جان داده و حيات بخشيد خودش هم بر اساس وعده‌اي كه فرموده بود خريدار جانم شد. و من با كمال ميل جان بي‌مقدار خود را تقديم او مي‌كنم. يك عرض با پدر و مادرم و برادران و خواهران و خويشاوندان دارم كه اگر من شهيد شدم هيچ ناراحت نباشيد و بر سر قبر من گريه نكنيد زيرا كسي نبود كه بر سر قبر مولا حسين (ع) گريه كند. پس اگر مي‌خواهيد بر سر قبر من گريه كنيد به فكر حسين (ع) باشيد و گريه كنيد تا او از خدا بخواهد كه از تمام تقصيراتم بگذرد.
   عزيزانم هيچ وقت اندوهي به خود راه ندهيد چون همانطوريكه كه قبلاً نيز متذكر شدم اين راهي است كه خود انتخاب كردم و هيچ اجباري در آن نبود در خاتمه از تمام اعضاي خانواده و تمام افراد محل و ديگر كسان كه بر گردن من حقي دارند عاجزانه مي‌خواهم كه مرا حلال كنند تا گوشه‌اي از بار گناهانم كم شود تا در نزد خدا عذاب نگردم.


        « آنكه هميشه به ياد شماست »         عبدالحسين

 

 


يادداشت مدير سايت

Portal Administration 2379100 2213 0.140625 ITShomal.com